Лисичка несправжня

Clitocybe aurantiaca

Російська назва — лисичка ложная. З родини трихоломових Tricholomataceae.

Опис гриба лисичка несправжня

Лисичка несправжня Шапка гриба лисичка несправжня 3—6(8) см у діаметрі, товста, пружном’ясиста, увігнуторозпростерта, лійкоподібна, часто асиметрична, з тонким, опуклим, пізніше плоским, часто хвилястим краєм, лимонно-жовта, жовта, оранжево-жовта, у центрі часто темніша до бурувато-оливкової, тонкоповстиста, згодом гола. Пластинки гриба лисичка несправжня червоно-жовті або червоно-оранжеві, низько спускаються на ніжку, густі, від дотику буріють. Спорова маса у гриба лисичка несправжня біла. Спори лисички несправжньої 5—6×3—5 мкм, гладенькі. Ніжка 2,5—6(8)х0,6—1,2 см, кольору шапки, біля основи темна, чорнувата. М’якуш у шапці гриба лисичка несправжня жовтуватий, у ніжці червонувато-жовтуватий, м’який.

Лисичка несправжня зустрічається по всій Україні у хвойних лісах, на старих трухлявих пеньках сосни, іноді на землі серед мохів, зрідка в листяних лісах, у серпні — жовтні.

Лисичку несправжню довгий час вважали неїстівним грибом. Станом на сьогоднішній день визнано придатною для вживання. Лисичку несправжню часом збирають замість справжньої, на яку вона схожа зовнішньо, але від якої чітко відрізняється жовтим кольором м’якуша.

Залишити відповідь