Які гриби збирають в червні

Червень не можна назвати найбільш грибним місяцем року, але якщо попередні місяці дарували нам, здебільшого, грибну екзотику, доступну лише обізнаним (наприклад, ті ж строчи, або ж такі гриби як ентолома садова, котрі до літа, як правило, вже сходять нанівець), то в червні вже плодоносять популярні і добре відомі широкому загалу грибників гриби. Отже, які гриби ростуть в червні?

Ліс у червні
Ліс у червні

Деякі з популярних червневих грибів можна було помітити ще в травні (див. Які гриби ростуть в травні?) – Перші печериці, підберезники, і навіть, при певному везінні, білі гриби можна було знайти в кінці попереднього місяця.

При наявності грибних дощів печериць в червні стає ще більше, ніж у травні.

Червневі гриби - печериці
Червневі гриби – печериці

А у білого гриба, на відміну від сумнівного попереднього місяця, на червень припадає «законний» шар – в той час, коли на полях формується колосок злакових культур, в лісі пробиваються білі гриби – колосовики. Особисто нам на Україні білі гриби-колосовики зустрічалися в дубовому лісі, на злегка глинистому ґрунті, а також і в світлому лісі, що складається з разлогих сосен, що ростуть на піщаній землі.

Білі гриби - «колосовики» у червні
Білі гриби – «колосовики» у червні

Колосовики живуть недовго, щонайбільше – декаду, так як сонце ще не прогріло як слід землю, та й дощі в червні йдуть часто, а то й зливи, яких гриби недолюблюють.

Полюючи на колосовики, в червні цілком реально знайти в лісі з вкрапленнями осик ще й підосичники. А ще більш реально – їстівний мухомор червоніючий. Цих грибів в червні буває дуже багато, причому вони зараз в дуже хорошій формі: соковиті, без хробаків.

Гриб червня - їстівний мухомор червоніючий
Гриб червня – їстівний мухомор червоніючий

Ба навіть більше, часто бавує так, що в деякі періоди часу крім цих грибів у червні в лісі може і не бути більше ніяких інших цікавих дарів. Але тут важливо навчитися впевнено відрізняти цей гриб від подібного отруйного мухомора пантерного.

Сироїжки - типові гриби червня
Сироїжки – типові гриби червня

Ще один характерний для червня масовий гриб в наших краях – сироїжки. Особливо багато їх буває серед беріз, У деяких місцях ці гриби, як квіти, прикрашають своїми різнокольоровими шапочками бурштиновий килим моху. Ці гриби будуть зустрічатися в лісі з червня до пізньої осені.

Дещо пізніше, ніж сироїжки, в червні з’являються і їх родичі – гриби валуй і хрящ-молочник перцевий.

З половини червня в будь-якому лісі часто можна виявити зелено-коричневу шапочку моховиків, а місцями – гнізда літніх опеньків, які зустрічатимуться грибникові протягом усього літа і осені аж до листопада.

Червневий підберезник
Червневий підберезник

Підберезники на початку місяця роблять невелику паузу після травневого шару, але дають ще один непоганий урожай в другій половині червня.

Також десь в цей час можна розраховувати на гриби дубовики – хоча і не найвищої якості гриби, зате із притаманним їм цікавим, різнокольоровим, як у папуги, забарвленням.

Лисички - чудові гриби червня
Лисички – чудові гриби червня

А ближче до кінця червня з’являються в лісі ще цікаві гриби: з-під моху в сосново-березових лісах вилізають на світ Божий лисички справжні і, як і сироїжки, вони будуть зустрічатися грибникам Україні до кінця другої декади жовтня.

Крім того, під кінець місяця червня пробиваються на поверхню парасольки, або гриб-зонтики, деякі молочники і свинушки товсті. Втім, ці товариші дещо забігають поперед батька в пекло. Їх час – наступний місяць. За ними – сюди: Які гриби ростуть в липні?