Клітоцибе червонуватий отруйний

Clytocybe rivulosa (Fr.) Kumm.

Російська назва — говорушка красноватая ядовитая. З родини трихоломових — Triholomataceae.

Опис гриба клітоцибе червонуватий отруйний

Клітоцибе червонуватий отруйний

Шапка гриба клітоцибе червонуватий отруйний 2—5(6) см у діаметрі, опукло-, плоско- або увігнуто-розпростерта, з тонким, плоским, часто лопатеподібним краєм, спочатку біла, блискуча, часто з концентричними кремовими або рудуватими зонами, згодом у центрі червонувато-рудувата або червонувато-коричнювата, до краю світліша, при зволоженні світло-рудувато- або коричнювато-м’ясо-червона.

Пластинки гриба клітоцибе червонуватий отруйний трохи переходять на ніжку, білі, червонувато-брудно-білі, потім жовтуваті. Спорова маса біла. Спори 3—4(5) Х2—3 мкм.

Ніжка гриба клітоцибе червонуватого отруйного 1,5—3(4)хО,3—0,7 см, щільна, з віком іноді з порожниною, здебільшого зігнута, вгорі лілувата, внизу червонувато-коричнювата, біля основи білоповстиста.

М’якуш гриба клітоцибе червонуватий отруйний білий, щільний, із слабким приємним запахом.

Клітоцибе червонуватий отруйний поширений у Прикарпатті, Лісостепу та Криму. Росте у хвойних і листяних лісах, на галявинах, узліссях (на трав’янистих місцях), луках, пасовищах, групами, у липні — жовтні. Дуже отруйний гриб. Містить мускарин. При вживанні в їжу спричиняє отруєння, часом смертельне.

Залишити відповідь