Хрящ-молочник червоно-коричневий

Lactarius volemus (Fr.) Fr.

Російська назва — груздь красно-коричневый. З родини сироїжкових — Russulaceae.

Хрящ-молочник червоно-коричневий Шапка хряща-молочника червоно-коричневого 3—10(15) см у діаметрі, товстощільном’ясиста, опукло-або плоскорозпростерта, у центрі увігнута, червоно-оранжево-коричнева, коричнево-червона, червоно-рудо-коричнева, до краю світліша, суха, тонкоповстиста, згодом гола.

Пластинки жовтувато-білуваті, потім світло-вохряні, пізніше червонувато-вохряні, при натискуванні коричневіють. Спори хряща-молочника червоно-коричневого 8—12×7—11 мкм, з рідкими бородавками.

Ніжка у гриба хряща-молочника червоно-коричневого 3—10(12) X0,8—3,5 см, щільна, кольору шапки або світліша, гола, від дотику темніє.

М’якуш хрящ-молочника білуватий, жовтуватий, при розрізуванні коричневіє, згодом буріє (всередині ніжки не змінюється), має запах оселедця, приємний (пізніше неприємний) на смак. Молочний сік білий, на повітрі не змінюється, при підсиханні трохи Сіріє, буріє.

Поширений хрящ-молочник червоно-коричневий на Поліссі, в Лісостепу та Прикарпатті. Росте у листяних (дубових), хвойних та мішаних лісах у липні — жовтні. Добрий їстівний гриб. Використовують свіжим, про запас засолюють.

Залишити відповідь