Павутинник оранжево-червоний отруйний

Cortinarius orellanus Fr. (С. rutilans Quel.)

Російська назва — кортинариус оранжево-красный ядовитый. З родини кортинарієвих — Cortinariaceae.

Опис гриба павутинник оранжево-червоний отруйний

Павутинник оранжево-червоний отруйний

Шапка гриба павутинник оранжево-червоний отруйний 3—8 см у діаметрі, тупоконусоподібна, з жовтою кортиною, згодом опуклорозпростерта, з тупим горбом у центрі, з опущеним, тріщинуватим краєм, руда, оранжево-руда, цегляно-коричнювата, у центрі темніша, тонкоповстиста, темноволокнисто-луската.

Пластинки у гриба павутинник оранжево-червоний отруйний рідкі, широкі, оранжуваті, потім червонувато-руді. Спорова маса іржаво-коричнева. Спори гриба павутинника оранжево-червоного отруйного 8,5—11×5,5—7,7 мкм, еліпсоподібні, дрібнобородавчасті.

Ніжка гриба павутинник оранжево-червоний отруйний 3—9×0,4—1,5 см, часто до основи трохи звужується і переходить у коренеподібний виріст, щільна, золотисто-жовта (або вохряна), внизу рудо-коричнева, гола.

М’якуш у шапці гриба павутинник оранжево-червоний отруйний червонувато-коричнюватий, у ніжці жовтий, трохи пахне редькою. Розчин соди забарвлює шкірку шапки та ніжки у чорний колір.

Павутинник оранжево-червоний отруйний поширений у західному Поліссі. Росте у листяних та хвойних лісах у вересні — жовтні. Дуже небезпечний отруйний гриб, спричиняє тяжке, іноді смертельне отруєння.

Залишити відповідь